‘Vilnius JJazz ensemble’ – tai 17-iolikos profesionalių džiazo muzikantų orkestras įkurtas trombonininko, kompozitoriaus bei aranžuotojo Jievaro Jasinskio. Kolektyvas debiutavo 2017 metais džiazo festivalyje “Broma Jazz” Kėdainiuose. Ten orkestras pasirodė kartu su vokaliniu ansambliu ‘The Backs’ ir atliko Jievaro Jasinskio ir Dorotėjos Būdaitės kurtas dainas, bei Liutauro Janušaičio ir J. Jasinskio originalias instrumentines kompozicijas.
Lithuanian JJazz ensemble “Broma Jazz” festivalyje pasirodė dar du kartus (2018, 2020) Kartu su VDU kameriniu orkestru ir vokaliste Vytaute Pupšyte; “Vilnius Mama Jazz festivalyje” (2018m) kartu su vokaliste Vytaute Pupšyte; “Šiauliai Jazz” festivalyje (2019m) kartu su grupe ‘Reinless’, Nacionalinėje filharmonijoje, Vilniuje (2020m) kartu su Vilniaus choru atliko Lino Rimšos mišias chorui ir big bandui; meno festivalyje “Mažeikiai 2020”.
Pagrindinis ‘Lithuanian JJazz ensemble’ tikslas yra kelti profisionaliojo džiazo kokybę bei šviesti publiką, skatinti džiazo ir kitų muzikos stilių kūrybą. Nuolatos rengti aukštos meninės kokybės koncertus Lietuvoje, taip pat garsinti šalies vardą geriausiuose džiazo festivaliuose Europoje ir pasaulyje. 2022 metais internetinėse platformose pasirodė debiutinis big bando albumas ‘American Stories’, o 2023 bus išleista albumo vinilinė plokštelė. Kolektyvas šiuo metu įrašinėja antrąjį albumą “Deadly Dance” kartu su vokaliste Vytaute Pupšyte, kuris pasirodys taip pat 2023 metais.
Orkestre groja 17-ą profesionalių džiazo muzikantų:
Tomas Botyrius – altinis saksofonas
Tomas Razmus – altinis saksofonas
Liutauras Janušaitis – tenorinis saksofonas
Mindaugas Apulskis – tenorinis saksofonas
Simonas Šipavičius – baritoninis saksofonas
Jievaras Jasinskis – trombonas
Valdas Surdokas – trombonas
Albinas Gražulis – trombonas
Valentas Marozas – bosinis trombonas
Laurynas Lapė – trimitas
Dominykas Vyšniauskas – trimitas
Valerijus Ramoška – trimitas
Mindaugas Vadoklis – trimitas
Tomas Dičiūnas – klavišiniai
Pranas Kentra – gitara
Arman Isojan – kontrabosas
Domantas Razmus – mušamieji