Kauno bigbendo vyr. dirigentas Jievaras Jasinskis – jaunosios kartos trombonininkas, aranžuotojas ir kompozitorius.
Gimė 1989 metais, Vilniuje. 2008 metais baigė Balio Dvariono muzikos mokyklą, 2012 metais Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) įgijo trombono specialybės bakalauro laipsnį, o 2021 metais baigė LMTA kompozicijos studijų magistrą.
Įvairiems orkestrams ir grupėms aranžavo ir orkestravo virš 1500 dainų, tarp kurių pilnos koncertinės programos su atlikėjais: Andrius Mamontovas, „Ten Walls” (Marijus Adomaitis), Linas Adomaitis, Ieva Narkutė, „Lilas ir Innonime”, „G&G Sindikatas”. Suaranžuoti du Kipro Mašanausko miuziklai „Barbora Radvilaitė” ir „Karalius Mindaugas”, Merūno Vitulskio albumas „Muzika Lietuvai”. Taip pat aranžuota gausybė dainų įvairiems LRT muzikiniams projektams.
10 metų grojo ir kūrė muziką grupėje „Bekešo vilkai”. Taip pat grojo grupėse „Inculto”, „Saulės kliošas”, „Skamp”, „G&G Sindikatas”, „Lilas ir Innonime” ir kt. 2014 metais įkūrė Jievaro Jasinskio autorinę muziką atliekančią grupę „Reinless”. Su šiuo jaunų profesionalų kolektyvu išleido du albumus „Sus signal” (2017, CD) ir „434” (2020, LP & CD).
2016 metais sukūrė muziką projektui „Istorinis kadras” (nebylus filmas „Barbora Radvilaitė”, rež. Josef Lejtes) su gyvai atliekama simfoninio orkestro muzika. Tais pačiais metais J. Jasinskis laimėjo Lietuvos kompozitorių sąjungos organizuojamą „Naujų kūrinių pučiamiesiems ir mušamiesiems intrumentams” konkursą. Kūrinys trombonui ir fortepijonui – „No one’s suit” tapo privalomu tarptautiniame „Pakalnio” pučiamųjų instrumentų konkurse.
2017 metais sukūrė muziką muzikinei pasakai „Džiazolendas”. Įkūrė „Lithuanian JJazz ensemble” ir jam kartu su kitais Lietuvos kompozitoriais kuria muziką. Su šiuo ansambliu įrašė debiutinį albumą. 2018 metais taip pat sukūrė 5 dalių kūrinį kameriniam ansambliui – „Dedikacija Česlovui Milošui”. Koncertas įvyko „Česlovo Milošo” festivalyje. Kaip trombonininkas 2018 metais dalyvavo tarptautiniame projekte – „EuroRadio Big Band”, Rygoje. Ten atliko solines improvizacijas ir pirmojo trombono partijas.
2020 metais tarptautiniame kompozitorių konkurse „Future Symphony”, vykusiame Nacionalinėje Filharmonijoje, Vilniuje, su kūriniu „Change” užėmė II-ą vietą ir geriausio lietuviško kūrinio specialųjį prizą.
2021 metais sukūrė Holokausto 80-mečiui paminėti skirtą muzikinį projektą „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės” („Symphony from Jerusalem of the North”). Šią 14 dalių programą atliko ir studijoje įrašė Vilniaus m. savivaldybės šv. Kristoforo kamerinis orkestras ir kviestiniai klasikos, džiazo ir folkloro muzikantai iš Lietuvos ir Izraelio. Kūrinio premjera įvyko 2021 m. rugsėjo 23 d., minint Lietuvos žydų genocido dieną, LR Prezidentūros kieme.