„GERMAN BRASS“ – legendinis Vokietijos varinių pučiamųjų ansamblis, savo kūrybinę veiklą pradėjęs dar 1974 metais, kaip pučiamųjų kvintetas. Šiuo metu „German Brass“ groja 11 aukščiausio lygio muzikantų, kurie taip pat dirba pagrindiniuose Vokietijos simfoniniuose orkestruose ir (arba) yra aukštųjų mokyklų profesoriai. Per lygiai 50 metų trunkančią karjerą, „German Brass“ koncertavo Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Ispanijoje, kitose Europos šalyse, surengė koncertinius turus Kinijoje, Lotynų Amerikoje, JAV ir kitose pasaulio vietose, įrašė daugiau nei 20 kompaktinių plokštelių, DVD diskų.

Unikali grupės sėkmė ir populiarumas grindžiami ne tik aukšto lygio atlikimo meistriškumu, bet ir gebėjimu pristatyti muziką įtraukiančiu ir novatorišku būdu. Jie dažnai eksperimentuoja su skirtingais muzikos stiliais, sukuriant naujas aranžuotes ir originalias kompozicijas.

„German Brass“ pavyko sukurti „įvairovę vienybėje“, t. y. unikalų, su niekuo nesupainiojamą kolektyvinį skambesį. Ansamblis pelnė pripažinimą unikaliomis J. S. Bacho kūrinių aranžuotėmis, atlikdami skaidrią kamerinę muziką su simfonine didybe ir dinamika, kurią gali sukurti tik varinių pučiamųjų instrumentalistai.

Repertuare – visos stilistinės kryptys ir rūšys nuo Scheidt iki Šostakovičiaus, nuo Dixieland iki Bossa Nova. Programose – klasikinių kūrinių aranžuotės, nesenstančių kūrinių adaptacijos ir kompozicijos, sukurtos specialiai tipiškam „German Brass“ ansamblio skambesiui ir techniniam blizgesiui. Dėl išskirtinio virtuoziškumo ir garso charakteristikų „German Brass“ padarė didelę įtaką visai pučiamųjų kultūrai. Kolektyvas pelnė daugybę nacionalinių ir tarptautinių apdovanojimų, o už išskirtinius muzikinius pasiekimus Vokietijos fono akademijos buvo apdovanotas „ECHO KLASSIK”, vienu svarbiausių klasikinės muzikos apdovanojimų pasaulyje.

„German Brass“ koncertai žavi klausytojus visame pasaulyje, jų įrašai puikiai įvertinti kritikų bei mėgstami plačios auditorijos. Pasak kritikų, visada stebina, kaip jie TAI pasiekia. Vienuolikos pučiamųjų instrumentų ansamblis skamba kaip visas orkestras – spalvingai, įvairiai ir labai įtikinamai.

 

Liepos 28 d. 18:00 val. –„Žaižaruojantys vario viražai“ Lietuvos Nacionalinėje filharmonijoje

XIX Trakų fanfarinę savaitę atidaro pirmą kartą Lietuvoje koncertuojantis, vienas iškiliausių varinių pučiamųjų ansamblių pasaulyje „German Brass“.

 

Koncerto programoje: 
I d. – J.S.Bach, G.Verdi, R.Wagner, F.Liszt.
II d. – German Brass aplink pasaulį.


Bilietus platina:  https://kakava.lt/renginys/traku-fanfarines-savaites-atidarymo-koncertas-german-brass-pirmakart-lietuvoje/8244/15209