Vienas įtakingiausių šių laikų pučiamųjų muzikantų, dabar solistas, dirigentas ir pedagogas, Ian Bousfield savo profesijos viršūnėje yra daugiau nei 35 metus. Buvęs Vienos filharmonijos ir Londono simfoninio orkestro solo trombonu daugiau nei trisdešimt metų. Kaip solistas jis grojo su Riccardo Muti, Michael Tilson Thomas, seru Neville Marriner ir Kent Nagano, su Vienos filharmonijos, Londono simfonijos, Londono filharmonijos ir BBC filharmonija. Jis įrašė įrašus EMI, Chandos ir Camerata. Ateities planai apima pasirodymą su Kent Nagan ir Monrealio simfoniniais orkestrais, įrašus su Airies kvartetu, trečią kartą diriguojant Naujojo pasaulio simfonijos pučiamųjų pučiamųjų instrumentų koncertą Majamyje ir Olborgo simfonijos režisūrą pučiamųjų ir balso koncertų serijoje. .
Pastaruoju metu jo dirigento karjera įsibėgėjo, mat Ian laikomas vienu žymiausių pučiamųjų dirigentų pasaulyje. Jis dirigavo Oslo filharmonijai, Liceu Operai, Danijos radijo simfoniniam, Kopenhagos operai, Sonderborgo simfoniniam, Berno simfoniniam, Norlands operai ir Naujojo pasaulio simfoniniam orkestrams.
Ian yra trombono profesorius Berno Hochschule der Künste ir Londono Karališkojoje muzikos akademijoje. Jo buvę mokiniai groja kai kuriuose geriausiuose pasaulio orkestruose ir yra laimėję prestižiškiausius konkursus, įskaitant ARD ir Karališkąją užjūrio lygą. Jo knyga ir vaizdo įrašai „Unlocking the Trombone Code“ sulaukė didelio kritikų įvertinimo. Jis yra Gustavo Mahlerio jaunimo orkestro pučiamųjų instrumentų dėstytojas ir nuolatinis Naujojo pasaulio simfoninio orkestro dėstytojas. 2012 m. jam buvo įteiktas ITA apdovanojimas – Tarptautinės trombonų asociacijos apdovanojimas visam gyvenimui.
2019 m. birželį Ian buvo pirmojo Čaikovskio pučiamųjų instrumentų konkurso pirmininkas.
Nepaisant to, kad 20 metų gyveno už JK ribų, Ian tebėra kriketo gerbėjas. Pagrindinis jo pomėgis – Burgundijos vynai, o 2017 metais regionas jį pagerbė ir suteikė „Chevalier de Tastevin“.