Giedrius Steponaitis gimė 1993 birželio 18 dieną Jurbarko mieste. Būdamas 11 metų pradėjo lankyti Jurbarko A. Sodeikos meno mokyklos tūbos klasę pas mokytoją Algimantą Marcinkevičių.
2008 Metais Giedrius įstojo į Kauno Juozo Gruodžio konservatoriją, Vidmanto Kijausko Tūbos klasę. Mokslų konservatorijoje metu 2011 metais dalyvavo Tarptautiniame jaunųjų atlikėjų konkurse XXI CENTURY OF ARTVienoje, Austrijoje ir tapo pirmosios vietos nugalėtoju.
2012 metais įstojo į Lietuvos Muzikos ir Teatro akademiją – dėstytojas Laimonas Masevičius. Studijų akademijoje metu dalyvavo įvariuose tarptautiniuose konkursuose. Vienas iš jų 2014 metais vyko Gdanske, Lenkijoje. Ten Giedrius tapo konkurso diplomantu. 2016 metais prestižiškiausiame pasaulio tūbininkų konkurse Markneukirchene, Vokietijoje iš 110 ten dalyvavusių tūbininkų pateko į antrąjį turą kartu su kitais 18 atlikėjų. Taip pat dalyvavo atlikėjų konkursuose Klaipėdoje, Lietuva ir Brno, Čekija.
2016 metais buvo priimtas į Hagos karališkąją konservatoriją Magistrantūros studijoms į žymaus tūbininko, profesoriaus Hendrik-Jan Renes tūbos klasę. Studijų Olandijoje metu dalyvavo įvairiuose projektuose. Grojo H.Berlioz fantastinę simfoniją su Prince Claus konservatorijos simfoniniu orkestru. Taip pat buvo išrinktas groti projekte, kurį sudarė jungtinis Hagos karališkosios ir Rotterdamo konservatorijų simfoninis orkestras, o jam dirigavo Valerijus Gergievas.
Giedrius dalyvavo Olandijos festivalyje, kuriame atliko Karlheinz Stockhausen kompoziciją Orchester Finalisten ansambliui ir elektroninei muzikai. 2018 metais tapo J. Pakalnio konkurso antros vietos laureatu ir taip pat gavo prizą už geriausiai atliktą Lietuvių kompozitoriaus kūrinį.
Nuo 2017 metų dirba Lietuvos Kariuomenės Orkestre diriguojamo Mjr. Egidijaus Ališausko ir aktyviai koncertuoja.